Клімат твого простору під ключ в Рівному та регіоні

ТОВ Тіко

Правильна інструкція: Як чистити кондиціонер самостійно?

Спочатку потрібно з'ясувати, а навіщо взагалі чистити кондиціонер, якщо він і так працює непогано.

  • По-перше, після тривалої роботи в будь-якій кліматичній системі з'являється неприємний запах, який за відсутності очищення надходитиме до приміщення разом з повітряними потоками.
  • По-друге, якщо не чистити спліт-систему, то всередині почнуть з'являтися і розмножуватися шкідливі мікроби, які розповсюджуватимуться назовні разом з повітряними масами.
  • По-третє, забруднена система кондиціювання почне працювати шумніше, видавати незрозумілі звуки і тріщати, а надалі це може призвести до серйозних поломок.


Як часто чистити кондиціонер?

В залежності від того скільки часу він у Вас працює. Якщо він працює пів сезону тільки на охолодження приміщення , або тільки на його обігрів , то достатньо однієї чистки перед початком сезону. Якщо ж він працює весь сезон і на охолодження і на обігрів, то чистити потрібно два рази на рік.
Отже вирішили – чистимо самостійно.
Спочатку доведеться відкрити лицьову панель внутрішнього блоку. Вона легко піднімається і тут не знадобиться багато зусиль. За нею буде видно фільтр. Він виявиться чи сірим, чи вже чорним від великої кількості бруду.
Піднявши фільтр за нижню частину, необхідно витягнути його назовні.
Тепер можна промити фільтр під чистою теплою водою, при сильних забрудненнях рекомендується використовувати спеціальні засоби для чищення.
Далі потрібно залишити фільтр у спокої до повного висихання.
Коли фільтр висохне, його можна встановити на місце. Важливо пам'ятати, що без фільтра кондиціонер працювати не може, інакше він швидко прийде в непридатність.
І наостанок слід протерти весь внутрішній блок чистою вологою ганчірочкою, позбавивши його таким чином від пилу, що утворився.
Усі описані вище дії можна проводити самостійно.
Варто зауважити, що самостійно чистити можна лише сітчатий електростатичний фільтр. У вашому  кондиціонері можуть бути інші пристрої очистки чи іонізації повітря які ви можете пошкодити з необережності.  При виникненні проблем варто зателефонувати до сервісної служби та викликати спеціаліста додому, інакше це загрожує поломкою системи кондиціювання та непередбаченими витратами на ремонт.
Також не варто самостійно очищати внутрішні елементи, наприклад теплообмінник. Це може призвести до того, що спліт-система перестане нормально функціонувати, а ремонтні роботи також вильються в копієчку.


Консультація за телефонами: (068) 305-31-63, (066) 449-48-58


  Кондиціювання

Потребуєте більше інформації?

Спитайте нас. Ми це любимо.