(068) 305-31-63, (066) 449-48-58 mail@tiko-rivne.com.ua
Одна із основних функцій кондиціонера це очищення повітря, адже вентилятор кондиціонера протягує весь об’єм повітря із приміщення декілька раз на годину. А в ньому пил, шерсть тварин, алергени, дим, канцерогени, грибок — все це проникає в наш будинок, навіть якщо ми щільно зачинили вікна та двері.
У комплектацію кліматичної техніки зазвичай входить цілий набір фільтрів для вирішення різних завдань.
Цю функцію виконують сітчасті фільтри які вловлюють частинки розміром понад 2 мкм. Вони бувають зазвичай пластмасовими або металевими.
Основна їх мета — це захист самого кондиціонера від пилюки. Вони виглядають як сіточка, вона здатна затримувати на собі пилюку, шерсть домашніх тварин та інші мікрочасточки розміром понад 2 мкм. Знаходиться такий фільтр під верхньою кришкою кондиціонера. Фільтр грубої очистки не потрібно міняти, достатньо просто його почистити пилесмоком, або промити водою та висушити. Деякі кондиціонери мають функцію самоочищення, та цього може бути недостатньо.
Після відключення кондиціонера, вентилятор внутрішнього блоку працює ще деякий час, це перешкоджає скупченню вологи на теплообміннику і запобігає забрудненню внутрішнього блоку кондиціонера.
Як самостійно почистити фільтри вже описано у статті Як чистити кондиціонер самостійно?.
Далі до системи очищення ми будемо додавати фільтри тонкої очистки, які вловлюють частинки розміром до 2 мкм, створюють сприятливий мікроклімат, знищують неприємні запахи, віруси та бактерії.
Механічний фільтр також називають пильовиком або сіткою. Це стандартний фільтр будь-якого типу кондиціонера з очищенням повітря.
Він не накопичує забруднення, а розкладає їх на нешкідливі речовини. При використанні фотокаталітичного фільтра утворюються потужні природні окислювачі — озон та вищі оксиди, які очищають повітря від найдрібніших частинок та небезпечних забруднень. Окислювачі діють на молекулярному рівні — вступають у хімічну реакцію з токсичними речовинами і розкладають їх у прості нешкідливі елементи. Саме тому фотокаталітичний фільтр ніколи не стане джерелом забруднення. Тому цю технологію активно використовують для знищення до 99,9% вірусів, бактерій, пилового кліща, плісняви та грибка.
Практично необмежений ресурс роботи фільтра і, відповідно, нульові експлуатаційні витрати.
Формальдегіди найчастіше виділяються меблями, виготовленої з ДСП або МДФ, паркетною дошкою і іншими предметами інтер'єру.
Формальдегідний фільтр призначений для очищення повітря до 99% від формальдегіду, що виділяється меблями з ДСП, МДФ, а також ПВХ стель та вікон, різних оздоблювальних матеріалів, тютюнового диму, вихлопних газів автомобілів та інших шкідливих речовин. Крім того, що фільтр має дезодоруючий ефект, знищує неприємний запах у приміщенні та створює відчуття свіжості.
Міняти фільтр потрібно не рідше ніж раз на 3 місяці.
Технологія виготовлення катехінового фільтра заснована на використанні природних властивостей чайного листя. Вони у величезній кількості є речовина — катехін, що є природним антисептиком і антиоксидантом, який знищує алергени.
Катехін затримує та знезаражує хвороботворні віруси та бактерії. До 96% вірусів і бактерій таких як стрептокок, стафілокок і сальмонела, перестають становити небезпеку для людини.
Фільтруючий елемент з активованим вугіллям — один із найефективніших способів боротьби з неприємним запахом у приміщенні. Він вбирає дим, запахи свійських тварин та інші неприємні запахи, викликані хвороботворними бактеріями. Найдрібніші частки абсорбуються у порах вугільних волокон і повітря у приміщенні очищається. Активний вугільний фільтр здатний швидко поглинати велику кількість шкідливих речовин та газів, таких як аміак та сірководень.
Вугільні фільтри дуже ефективні, але їх не можна мити та використовувати повторно. Такий фільтр потрібно міняти не рідше, ніж раз на три місяці.
Фільтри, вкриті активними речовинами, що містять іони срібла мають антибактеріальні властивості. Фільтр з іонами срібла допомагає суттєво знизити концентрацію пилу, бактерій та алергенів; знижує ризик захворювання на сезонні застуди, стерилізує приміщення знищуючи до 99% вірусів та бактерій.
Крім того, фільтр з іонами срібла пригнічує розмноження плісняви та усуває причини неприємних запахів.
Тришаровий фільтр "3 в 1" скомбінований із фільтрів різних типів. В одну з комбінацій входить катехіновий та хітиновий фільтри, а також фільтр з іонами срібла. При такому поєднанні фільтрів отримаємо знезараження повітря, знищення вірусів, бактерій та грибка.
Інша комплектація тришарового фільтра складається з акаро-бактеріального фільтра (для видалення пилового кліща), формальдегідного фільтра та фільтра з вітаміном С. Такий фільтр забезпечує найкращий захист повітря в приміщенні від пилу, мікробів та неприємних запахів.
Головне не забувати міняти фільтр не рідше ніж раз на три місяці.
"Холодна" плазма є одним із найефективніших видів іонізаторів повітря. За допомогою електричного поля високої напруги виробляються активні іони водню та кисню, у повітрі вони з'єднуються з бактеріями, вірусами, пилом та іншими шкідливими речовинами, руйнуючи їх. Потім, разом з конденсатом, вони видаляються з кондиціонера через дренажну систему, не викликаючи осідання пилу та шкідливих мікроорганізмів у приміщенні.
Підходить для будь-яких типів приміщень, для використання в медичних закладах, дитячих садках та школах.
Цеоліт — це природній мінерал з особливою кристалічною структурою. Він очищає повітря від хімічних сполук, таких як: формальдегід, фреон, аміак, важкі метали і інше.
Прискорює розкладання шкідливих речовин на легко поглинаючі компоненти. Забруднювачі, проходячи через ці фільтри, адсорбуються на його поверхні. Далі шкідливі речовини окислюються до вуглекислого газу і води. За допомогою фільтра формальдегід, аміак, бензол, летючі органічні речовини, сірководень та інші шкідливі гази, які випаровуються з фанери, меблів, шпалер, штор, килимів, тощо, перетворюються на воду і вуглекислий газ.
Фільтр не зношується в процесі розкладання шкідливих речовин, тому термін служби — до 5 років.
Під впливом ультрафіолетового випромінювання знезаражується повітря, що потрапило в кондіціонер: знищуються бактерії та віруси.
Ультрафіолетове випромінювання також попереджує ріст бактерій і цвілі у внутрішньому блоці кондіціонера. Може використовуватися як самостійно, так і входити до складу фотокаталітичного фільтра.
Фільтри з механізмом очищення повітря від пилу, пилових кліщів, рідини і цвілі.
Нейтралізує вільні радикали, бактерії і віруси;
Зберігає свої властивості протягом 8-9 років;
Повнорозмірний (обробляє 100% повітряного простору).
Фільтр HAF (Hight Airflow Filter — фільтр з великим потоком повітря) використовує технологію мікрореплікації, заряджені комірки якого вловлюють сторонні частинки і притягують їх. При цьому потік повітря майже не гальмується, тому ефективність вентиляції і якість фільтрації залишаються високими.
Hepa фільтр (High Efficiency Particulate Air filter) «високоефективна затримка часток»
Виготовлені з використанням високоякісного фільтрувального матеріалу з прогресивною структурою, з ультратонких та мікротонких скляних волокон, упакованого у вигляді дрібних складок (мінігофр), розділених термопластичними або алюмінієвими сепараторами.
Фільтри здатні очистити повітря від частинок пилу, пилку і інших алергенів розміром до 0,3 мкм на 99,95%. Тим самим забезпечуючи високу якість очищення повітря.
Фільтр насичує повітря вітаміном С, який забезпечує м'якість шкіри та підвищує опірність організму до стресу.
Термін експлуатації становить приблизно 2 роки
Насичує повітря аніонами (негативно зарядженими іонами кисню), запобігає розвитку респіраторних захворювань і забезпечує свіжість повітря в приміщенні. Таке повітря виключно корисне для здоров'я (це основна властивість повітряних морських і гірських курортів).
Крім цього, частинки забруднень, які знаходяться в повітрі, так само набувають негативний заряд, що призводить до утворення більших (важких) з'єднань які більш ефективно уловлюються фільтрами та видаляються через дренажну систему кондиціонера.
Цей фільтр просякнутий речовинами, що містяться в японському хроні. При проході крізь нього, повітря очищається від бактерій, вірусів та грибків. Такий фільтр перешкоджає розмноженню цвілі, знешкоджує такі небезпечні алергени, як кліщі, і затримує незмінного супутника промислових міст — формальдегід. Як додаткова функція даного фільтра — часткова нейтралізація неприємних запахів.
Васабі фільтр має досить довгий термін служби — кілька років.
Призначений для очищення повітря в приміщенні від пилу, бактерій, грибків, мікробів та алергенів.
Робота фільтра заснована на властивостях спеціальних білкових з'єднань — ензимів. При контакті з бактеріями і шкідливими мікроорганізмами, ензим спочатку розчиняє їх оболонку, а потім поступово знищує сам мікроорганізм. Алергени також розкладаються за допомогою ензимів на нешкідливі сполуки.
Рекомендуємо використовувати такий фільтр не більше одного року.
Ефективно видаляє з приміщення пилових кліщів. Він оброблений спеціальними речовинами, які знешкоджують кліщів і перешкоджають їх розмноженню.
Основна складова хітину — це хітозан, він є пасткою для вірусів. Із молекул хітозану отримано відмінну «сітку» для відловлювання мікробів і вірусів, а поверх неї нанесено шар з вуглеводів, до якого прилипають гемагглютинові «шипи» різних вірусів. Хітозан входити до складу зовнішнього скелета раків і крабів і має високу міцність. Його молекули здатні утворювати високовпорядковану надмолекулярну структуру. Хітозан має антибактеріальну дію, тому цей новий матеріал знищує не тільки вірусні інфекції, а й бактеріальні.
Електростатичний повітряочисний фільтр. При русі повітря через стільники цього фільтра, на нитках утворюються статичний заряд і електромагнітне поле. Поляризація дозволяє істотно підвищити ефективність очищення повітря від дрібних частинок пилу.
Це лише фільтри стандартного набору. Також у різних виробників вони можуть називатись по різному.
Кожен виробник старається привнести щось своє. Тож у моделей престиж-класу є своя лінійка фільтрів.
Що неодмінно буде у вашому кондиціонері — це фільтр грубої очистки.
Інші корисні фільтри можуть бути присутні у вашому кондиціонері, або можете придбати їх окремо у нашого менеджера за телефонами: (068) 305-31-63, (066) 449-48-58.
Корисні поради та рекомендації щодо догляду за кондиціонером та його обслуговування
Як зменшити витрати на обслуговування кондиціонера
Які додаткові послуги надаються при обслуговуванні кондиціонера
Яких заходів безпеки слід дотримуватись під час обслуговування кондиціонера
Що необхідно знати про правильну експлуатацію та обслуговування кондиціонера
Які деталі та запчастини необхідно використовувати під час виконання робіт з обслуговування кондиціонера
Як проводиться обслуговування кондиціонера
Чому важливо обслуговувати кондиціонер? На що це впливає?
Правильна інструкція: Як чистити кондиціонер самостійно?
Якщо не обслуговувати кондиціонер, то що?
Що вам з того, що в нас великий досвід?
Що треба знати про кондиціонери перед початком сезону
Кондиціювання
Спитайте нас. Ми це любимо.