Клімат твого простору під ключ в Рівному та регіоні

ТОВ Тіко

Теплові насоси, як альтернативні джерела енергії

В економічних умовах, які склалися на сьогоднішній день в країні, гостро постало питання про ефективне використання альтернативних джерел енергії.

Тепловий насос (ТН) використовує низькопотенційну енергію. Цей вид енергії - геотермальний, який виходить з-під землі, з самого серця нашої планети. З кінця XIX століття люди шукали способи використовувати цю енергію для обігріву будинків і отримання електрики. За останні кілька десятиліть варіанти використання енергії істотно вдосконалилися.

Геотермальна енергія - це надійний і поновлюване джерело для створення електрики і тепла. Це джерело, на відміну від сонця або вітру, доступний круглий рік.

 
Раніше тепловий насос використовувався, в першу чергу, для кондиціонування (охолодження) повітря. Крім цього, система була здатна забезпечити певну опалювальну потужність, в більшій чи меншій мірі задовольняє потреби в теплі в зимовий період. Однак, характеристики цього обладнання стрімко змінюються: зараз у багатьох країнах світу (не тільки Європи) теплові насоси використовуються в опаленні та ГВП. Таке положення пов'язане з пошуком економічних і екологічних рішень: замість традиційного спалювання викопного палива використовувати альтернативні джерела енергії, наприклад, геотермальний, який безкоштовний, як повітря або сонце, і не забруднює навколишнє середовище. Для масового споживача одним з найбільш бажаних варіантів використання нетрадиційних джерел енергії є використання низько потенційного тепла за допомогою теплових насосів.

Тепловий насос є джерелом енергії, оскільки тепло виробляється безпосередньо в місці його споживання.

Геотермальні теплові насоси, які використовують грунт як джерело тепла, мають широкий спектр застосування, а саме:

  •     для обслуговування житлових і торгово-адміністративних будівель і споруд,
  •     приватних котеджів і багатоповерхових будинків,
  •     шкіл,
  •     дитячих садків,
  •     спортивно-оздоровчих центрів,
  •     готелів,
  •     супермаркетів,
  •     складів і т.п.


 
Цей список можна продовжити, але важливою складовою залишається грамотний підхід до модернізації існуючої або проектування нової системи опалення. У разі, якщо ТН потрібно інтегрувати в існуючу систему опалення, наприклад, разом з газовим котлом, - самому поширеній опалювального приладу, споживач отримує бівалентності систему. При впровадженні в бівалентності систему ще одного джерела, наприклад, сонячних колекторів або батарей, отримаємо поливалентную систему. Дане рішення дозволяє знайти повну незалежність від дорогих енергоресурсів, а також замінити природними і безкоштовними джерелами енергії, які дозволяють виробляти її безперервно. Таким чином, підвищується рентабельність і прибуток підприємств, а споживач отримує економію, незалежність, тепло і затишок.

ХХI століття вимагає почати застосовувати сучасні методи опалення, націлені на енергозбереження, використовуючи альтернативні низько потенційного джерела відновлюваної енергії (теплові насоси ідеально підходять для переходу від систем опалення на копалин видах палива). Що стосується опалення газом, світова тенденція збільшення вартості нафтогазової продукції прийшла і в Україну. За останні роки ціна на газ значно зросла і подальше подорожчання газу в Україні буде неминучим. Спираючись на вищесказане, все більше переходять на альтернативні системи опалення, які в змозі скоротити витрати на ЖКГ до 80%.

Теплові, енергетичні та економічні характеристики теплових насосів тісно взаємопов'язані з характеристиками джерел, з яких насоси беруть тепло. Ідеальний джерело тепла повинен давати стабільну високу температуру протягом опалювального сезону, не бути корозійних і забруднюють, мати сприятливі теплофізичні характеристики, вписуватися в ергономіку простору, не вимагати істотних інвестицій і витрат на обслуговування. У більшості випадків наявне джерело тепла є ключовим чинником, що визначає експлуатаційні характеристики теплового насоса. Таким чином, тепловий насос, що працює від грунтового зонда - є тим, самим ідеальним джерелом тепла. Забезпечення безперервної, стабільної подачі низкопотенциальной енергії для трансформації її в теплову енергію відбувається постійно протягом року.

Незаперечною перевагою теплових насосів, як техніки для опалення, є можливість отримувати більше теплоти, ніж витрачається електрики на їх роботу. Ефективність машин характеризується величиною холодильного коефіцієнта (COP). Для визначення корисної дії ТН ісполузуется термін коефіцієнт трансформації, що практично аналогічно СОР. Дана величина може бути як завгодно велика, коефіцієнт трансформації може перевершувати одиницю. Це не суперечить законам фізики, оскільки, крім споживаної енергії (електричної), в тепло йде і енергія, що відбирається від поновлюваного джерела.

В даний час, коли особливо гостро постало питання про забезпечення багатоповерхових будівель міст гарячою водою, теплові насоси є чи не єдиною можливістю, що дозволяє реально вирішити це завдання.

У століття удосконалюються інформаційних технологій, абсолютно неприпустимо залишити населення наодинці з підвищення тарифів на комунальні послуги і виниклими проблемами зростання цін на енергетичні ресурси. Теплові насоси дозволяють піти від газової залежності, і внести комфорт і стабільність в наші життя. Сьогодні в Україні функціонує підприємство «Фабрика тепла» - структуроване підрозділ АТ "Банкомзв'язок", яке займається виробництвом теплових насосів під ТМ SENSO. Після інсталяції теплового насоса SENSО споживачі отримають надійність, довговічність, екологічність, автономність і безпеку. Ваш комфорт - це наше завдання.

  Опалення

Потребуєте більше інформації?

Спитайте нас. Ми це любимо.