Клімат твого простору під ключ в Рівному та регіоні

ТОВ Тіко

⚡ Як кондиціонер запобігає утворенню плісняви?

Чому в приміщенні з'являється пліснява?

Пліснява - це грибок, який розростається у вологих та темних місцях. Її поява може бути неприємною не лише з естетичної точки зору, але й нести шкоду вашому здоров'ю.

Ось декілька причин, чому пліснява може з'явитися у вашому приміщенні:

 • Підвищена вологість: Пліснява розростається при вологості вище 60%. Це може бути пов'язано з поганою вентиляцією, сушінням білизни в приміщенні, протіканням труб або постійним конденсатом.
 • Недостатнє провітрювання: Погана вентиляція або її відсутність призводить до накопичення вологи та застою повітря, що створює сприятливі умови для розвитку плісняви.
 • Низькі температури: Пліснява росте найкраще при температурах від 4 до 20°C. Тому вона часто з'являється в холодних, неопалюваних приміщеннях.
 • Темні місця: Пліснява не любить сонячного світла, тому найчастіше з'являється в темних кутках або під меблями.
 • Недостатня чистота в приміщенні може сприяти збільшенню вологості та накопиченню органічних матеріалів, які можуть служити живильним середовищем для росту плісняви.
 • Холодні поверхні, такі як стіни або вікна, можуть сприяти утворенню точок конденсації, де волога може зберігатися, що також створює сприятливе середовище для розвитку плісняви.
 • Будівельні матеріали: Деякі будівельні матеріали, наприклад, гіпсокартон, можуть накопичувати вологу.

Як не допустити появи плісняви?

Одним із ефективних інструментів є кондиціонер. 

Кондиціонер -  ефективний інструмент у запобіганні утворенню плісняви, бактерій та вірусів в приміщенні. Ось як він це робить:


1. Функція осушення - зниження вологості:

 • Кондиціонери осушують повітря, видаляючи з нього надлишки вологи. Кондиціонер може видаляти до ДВОХ літрів води за годину. 
 • Це знижує рівень вологості в приміщенні, що робить його менш сприятливим для розвитку плісняви.


2. Функція автоматичного підтримання оптимальної температури:

 • Пліснява росте найкраще при температурах від 4 до 20°C.
 • Кондиціонер підтримає задану температуру в приміщенні, що ускладнює розвиток плісняви.

3. Функція циркуляції повітря:

 • Кондиціонер циркулює повітря в приміщенні, що допомагає видалити застояне повітря та зменшити ймовірність утворення плісняви. При цьому він видаляє вологу зі стоячого повітря та розподіляє охолоджений і сухий повітря по всьому приміщенню.


4. Функція фільтрації повітря:

 • Більшість кондиціонерів оснащені фільтрами, які можуть затримувати спори плісняви, пил, віруси, бактерії та інші забруднення з повітря та алергени.
 • Це не тільки покращує якість повітря, але також допомагає запобігти росту плісняви, оскільки зменшує кількість органічних матеріалів, які можуть служити живильним середовищем для грибків.


5. Функція самоочищення кондиціонера:

 • Бруд з випарника змивається конденсатом в дренажну систему під час роботи кондиціонера. Після того випарник осушується теплим повітрям, що запобігає розвитку цвілі та бактерій.


Отже, кондиціонер може бути ефективним засобом для запобігання утворенню плісняви в приміщенні за умови правильного використання та обслуговування. Важливо також відмітити, що регулярне очищення та обслуговування кондиціонера допоможе забезпечити його оптимальну ефективність у боротьбі з пліснявою.

Ось декілька порад, як використовувати кондиціонер для запобігання утворенню плісняви:

 • Встановіть кондиціонер на комфортну температуру, не занадто низьку.

 • Регулярно чистіть фільтри кондиціонера.
 • Не закривайте повітроводи кондиціонера меблями або іншими предметами.
 • Провітрюйте приміщення навіть при ввімкненому кондиціонері.

Є інші способи боротьби із пліснявою. Ось вони:

 1. Підтримуйте оптимальний рівень вологості: Вологість повітря в приміщенні повинна бути між 30% і 60%.

Використовуйте осушувач повітря, якщо вологість у вашому домі висока. Осушувачі.

 1. Слідкуйте за температурою:

•           Обігрівайте холодні приміщення.

•           Підтримуйте температуру в приміщенні вище 20°C.

 1. Провітрюйте приміщення: Регулярно відчиняйте вікна, щоб дозволити свіжому повітрю циркулювати в приміщенні. Це особливо важливо після приготування їжі, прийому душу або пранні.
 2. Використовуйте вентилятори та витяжні системи: Встановіть вентилятори в ванній кімнаті та кухні, щоб видалити вологе повітря. Використовуйте витяжні системи під час готування їжі.

Встановіть енергоощадну систему вентиляції. Дивись у статтіПридбати тут.

5.      Усуньте будь-які протікання: Ретельно перевіряйте дах, трубопроводи та водостічні системи на протікання. Будь-які протікання повинні бути виправлені негайно.

 1. Зберігайте речі сухими: Підтримуйте чистоту і сухість у приміщенні. Видаляйте вологі плями на стінах, підлозі та стелях негайно.

Не сушіть білизну в приміщенні.

 1. Утримуйте приміщення в чистоті: Регулярно прибирайте приміщення, щоб уникнути накопичення пилу та органічних матеріалів, які можуть стати живильним середовищем для плісняви.
 2. Використовуйте додаткові заходи: Використовуйте антивірусні засоби для чищення, які містять антибактеріальні та антигрибкові компоненти, щоб попередити ріст плісняви.
 3. Використовуйте озонатори: Озонування допомагає вбивати спори плісняви навіть у найдрібніших шпаринках та під шпалерами. Деякі моделі кондиціонерів обладнані озонаторами.

Запам'ятайте, що пліснява може бути шкідливою як для здоров'я, так і для вашого житла, тому важливо регулярно контролювати умови в приміщенні та вживати заходів для запобігання її появі.

   ВентиляціяКондиціювання

Потребуєте більше інформації?

Спитайте нас. Ми це любимо.