Клімат твого простору під ключ в Рівному та регіоні

ТОВ Тіко

Мобільні кондиціонери: зручність та ефективність у вашому будинку?

Мобільні кондиціонери: зручність та ефективність у вашому будинку

Мобільні кондиціонери стають все популярнішими серед тих, хто шукає ефективний спосіб охолодити свій дім чи офіс.

Але часто під видом мобільних кондиціонерів пропонують охолоджувачі, які значно дешевші.

Мобільний кондиціонер це тип кондиціонера, в якому обидва блоки (і зовнішній, і внутрішній) знаходяться в єдиному корпусі, частіше, але бувають і спліти.  Працює на фреоні. Фреон використовується як робоча рідина для циклу охолодження. Основна функція фреону - це передавати тепло з одного місця до іншого за допомогою циклу компресії та розширення. Тобто відбувається процес теплообміну із навколишнім середовищем.

Мобільний охолоджувач, працює на воді, використовуючи  адіабатне охолодження, тобто без теплообміну із навколишнім середовищем.


 Давайте розберемось у типах мобільних кондиціонерів.

1. Моноблок- це тип кондиціонера, в якому обидва блоки (і зовнішній, і внутрішній) знаходяться в єдиному корпусі. Відрізняють кондиціонери із однією трубою, на викид гарячого повітря, та з двома, на вихід та на вхід повітря з вулиці. Другий тип дещо більш ефективний.


2. Спліт система- це тип кондиціонера, в якому є зовнішній, та внутрішній блоки.


Такий мобільний кондиціонер значно ефективніший, оскільки є сплітом. А це значить що має два блоки: зовнішній та внутрішній які поєднані гнучким фреонопроводом. Отже такий кондиціонер  має всі переваги спліта: більш ефективний, оскільки має більший теплообмін та  менш шумний, тому що компресорний блок знаходиться на вулиці, тощо.

Очевидно що мобільні кондиціонери не зовсім мобільні, а прив’язані до вулиці.    

Які ж переваги мають мобільні кондиціонери?

  Зручність: Один із основних плюсів мобільних кондиціонерів - їх портативність. Вони легко переміщуються з кімнати в кімнату, не потребуючи складного монтажу або постійного кріплення. Встановити мобільний кондиціонер можете самостійно не залучаючи фахівців.

  1. Економія: В порівнянні з централізованими системами кондиціонування повітря, мобільні кондиціонери зазвичай коштують дешевше та не потребують монтажу. Вони можуть бути привабливим варіантом для тих, хто шукає ефективне охолодження за більш доступну ціну.
  2. Простий монтаж і обслуговування: Більшість мобільних кондиціонерів легко встановлюються за допомогою підключення труби до вентиляції, або вікна.  Обслуговування також є досить простим - зазвичай потрібно лише регулярно чистити фільтри та виливати воду.
  3. Ремонт та обслуговування: Якщо виникли проблеми з мобільним кондиціонером, ремонт може бути досить швидким та дешевим, оскільки компоненти легко доступні та замінювані.

Недоліки мобільних кондиціонерів більш суттєві.

  1. Ефективність: У порівнянні зі стаціонарними системами кондиціонування повітря, мобільні кондиціонери менш ефективні, також мають обмежену потужність та не використовуються для  великих приміщень.
  2. Гучність: Моноблочні  мобільні кондиціонери можуть бути досить гучними у робочому режимі, оскільки компресор знаходиться у самому блоці, що може бути неприємним для користувачів. Цього недоліку не мають мобільні спліт системи, так як компресор знаходиться у зовнішньому блоці що на вулиці.
  3. Вимоги щодо вентиляції: Мобільні кондиціонери потребують доступу до вікна або іншого місця для відведення вихлопного повітря. Це може бути не зручно у деяких квартирах або будинках. Отже вони є умовно мобільними.


В яких випадках рекомендують встановлювати мобільні кондиціонери.

1. Відсутність можливості монтажустаціонарного кондиціонера:

 Орендоване житло: Якщо ви живете в орендованій квартирі або будинку, власник якого не дозволяє встановлювати стаціонарний кондиціонер, мобільний кондиціонер може стати чудовим виходом.

 Історичні будівлі: У деяких історичних будівлях заборонено змінювати фасад, що робить неможливим монтаж стаціонарного кондиціонера. Мобільний кондиціонер можна встановити всередині приміщення, не завдаючи шкоди фасаду.

 Тимчасове використання: Якщо ви плануєте використовувати кондиціонер протягом короткого часу, наприклад, влітку, мобільний кондиціонер може бути більш економічним варіантом, ніж монтаж стаціонарного кондиціонера.(Дача)

 У випадках, коли неможливо встановити фіксований кондиціонер
через відсутність вікон або через обмеження в правилах експлуатації будинку, мобільний кондиціонер може бути альтернативою.

 2. Необхідність охолодження декількох приміщень:

 Мобільні кондиціонери можна легко переміщати з кімнати в кімнату, що робить їх ідеальними для охолодження декількох приміщень.

 3. Охолодження приміщень нежитлового призначення:

 Мобільні кондиціонери можна використовувати для охолодження таких приміщень, як дачі, офіси, гаражі, намети та інші нежитлові приміщення.

 4. Обмежений бюджет:

 Мобільні кондиціонери, як правило, дешевші, ніж стаціонарні кондиціонери, що робить їх більш доступними варіантом для людей з обмеженим бюджетом.

 5. Компактність:

 Мобільні кондиціонери не займають багато місця, що робить їх ідеальними для невеликих приміщень.

 6. Простота використання:

 Мобільні кондиціонери дуже прості у використанні. Їх просто потрібно встановити на рівній поверхні, під'єднати до розетки та вивести шланг для відводу гарячого повітря за вікно.

 7. Високий  рівень шуму:

 Деякі моделі мобільних кондиціонерів працюють не дуже тихо, що унеможливлює їх використання вночі або в тихих кімнатах.

 8. Додаткові функції:

 Деякі мобільні кондиціонери мають додаткові функції, такі як очищення повітря, зволоження повітря, таймер та пульт дистанційного керування.

 9. Обігрів.

 Більшість мобільних кондиціонерів призначені для охолодження приміщень, щодо обігріву, то в деяких моделях для обігріву використовують електричний тен, що не дуже економно.

Вибір мобільного кондиціонера - це особисте рішення, яке залежить від ваших потреб та умов. Важливо зважити всі переваги та недоліки, перш ніж зробити свій вибір на користь стаціонарного кондиціонера

 

 


  Кондиціювання

Потребуєте більше інформації?

Спитайте нас. Ми це любимо.