Клімат твого простору під ключ в Рівному та регіоні

ТОВ Тіко

Як ми рятували Миколая від невдалої вентиляції басейна

Сьогодні я розкажу вам, як ми вирішуємо проблеми, з якими до нас звертаються клієнти.


В нашого клієнта Миколи (ім’я змінено) від початку експлуатації була невирішена проблема з приватним басейном у власному будинку в місті Рівне. Площа приміщення з басейном — 110 м2, площа дзеркала води — 24 м2. При зведенні будинку і розрахунку вентиляції басейного приміщення були допущені помилки, обладнання було підібрано невдало, внаслідок чого змонтована система вентиляції не виконувала своєї функції і в приміщенні постійно зберігалась надмірна вологість. Вікна були завжди запотівшими, конденсат стікав на підлогу, а огороджувальні конструкції в приміщенні знаходились під постійним впливом грибку і помалу руйнувались.

Микола звернувся до інженерного відділу ТОВ "Тіко" з завданням спроектувати і змонтувати вентиляційну систему в своєму проблемному басейному приміщенні. Задача була ускладнена тим, що висота приміщення — 2 м 20 см, а між підвісною стелею і плитою перекриття не було монтажного простору.


Басейне приміщення
Вихідні дані: басейне приміщення площею 110 м2, висота приміщення 2,2 м, площа дзеркала води — 24 м2, об’єм приміщення — 242 м3. Орієнтовний об’єм випаровуваної води — 100 л/добу. Монтаж обладнання треба проводити всередині приміщення, стіни та стелю змінювати не можна. Вологість повітря в приміщенні треба знизити до 60%. Рухливість повітря в приміщенні повинна бути 0,2 м/с (згідно ДБН В.2.2-13-2003), об’єм припливно-витяжної вентиляції не менше 80 м3/год.


На стелі залишилсь білі дефлектори від старої вентиляціїВ результаті проведених розрахунків, деталі яких Микола просив не розголошувати, наші інженери підібрали сучасну вентиляційну систему на базі обладнання Asis та контролера Schneider Electric. Припливно-витяжна система складається з пластинчатого рекуператора, краплевловлювача та секції змішування. Підігрів повітря відбувається в електричному калорифері. При великих морозах система автоматично включає підмішування рециркуляційного повітря для досягнення заданих робочих параметрів припливного повітря.


Пластинчатий рекуператор з краплевловлювачемКалориферЗверніть увагу на якість виконання
Монтаж повітропроводів здійснений відкрито. Труби виконані з ламінованої оцинкованої сталі. Зовнішній вигляд повітропроводів чудово вписався в дизайн приміщення.


Зовнішня прокладка повітропроводів

Ламінація під дерево виконана в тон стеліА вентиляційні ґрати в тон ламінації
Результат дуже сподобався не тільки нашим інженерам та монтажникам, а й Миколі і особливо його жінці. Вже через дві години роботи обладнання, поки монтажники пригощались кавою, стіни та вікна басейного приміщення були сухими, а повітря було відчутно свіжим. Для додаткової економії ми рекомендували Миколі використовувати спеціальну теплоізоляційну плівку для накривання басейну коли ніхто не плаває.


Ні конденсату, ні калюж

Тож, якщо ви зустрінете в центрі Рівного приємного чоловіка років 35-ти, спортивної статури, усміхненого і задоволеного, є висока імовірність, що це саме Микола прогулюється після плавання в своєму басейні, обладнаному новою вентиляцією.


Басейн виглядає як нова копійочкаБлок управління


Вивід вентиляційної системи на вулицю


Полюбуйтеся!  Вентиляція

Потребуєте більше інформації?

Спитайте нас. Ми це любимо.