Клімат твого простору під ключ в Рівному та регіоні

ТОВ Тіко

Кейс системи опалення великого торговельного приміщення

Розкажу вам, як ми робили комплексну систему кліматизації торговельного приміщення в Рівному.

Сам об’єкт добре відомий практично всім рівнянам. Це "Літа" на Грушевського. Колишнє приміщення супермаркету дитячих іграшок.

Орендар, який зараз орендує приміщення Літи (а це фірма "Продторгобладнання", займається торгівлею та обслуговуванням торговельного обладнання), вирішив облаштуватись на вулиці Грушевського надовго. А відтак постало питання реконструкції як самого приміщення, так і всіх інженерних мереж. Починаючи від водопостачання і закінчуючи опаленням. Для проведення робіт по влаштуванню кліматичної системи і водопровідної мережі запросили ТОВ "Тіко", оскільки директор "Продторгу" добре знає, що фірма Тіко за свої 25 років напрацювала потужний досвід з влаштування якраз кліматичних систем.


Вихідні дані

Площа торговельної зали — 354 кв.м., площа офісних приміщень — два поверхи по 96 кв.м. кожен. Загальна площа складає 546 кв.м. Висота приміщення торговельної зали — 5 м. Розрахункова температура в приміщеннях: в торговому залі 160С, в офісі 220С. Розрахункові тепловтрати 89,5 кВт.Проектні роботи

Фірма Тіко розробила проект нових систем водопостачання та опалення.

Про водопостачання я вам нічого розповідати не буду, бо там все цілком банально.

Розкажу про опалення — про гаряче серце всієї системи. Площа активного перебування людей досить невелика — 546 кв.м. — але з врахуванням приміщення складу, яке безпосередньо примикає до торговельної зали, становить вже близько 1200 кв.м. Для таких площ треба було б встановлювати котел потужністю 120-150 кВт. Але територія складу не потребує постійної високої температури. Взимку на складі цілком достатньою температурою буде 100С. Тому згідно з розрахунковими тепловтратами потужність котла обрали 100 кВт. Оскільки об’єкт відноситься до громадських, то обов’язковою була вимога, щоб обладнання було сертифіковане в Україні. З точки зору автономності та зручності використання ми обрали котел, який би працював на пелеті. Саме використання пелети для опалення дозволяє автоматизувати процес опалення, а завантажувальний бункер дає можливість проводити завантаження палива 1-2 рази на добу, в залежності від температури на вулиці.

Всім цим вимогам задовільняли котли Roda. Як бонус "Продторгобладнання" отримали чудову якість німецького виробника. І ще один маленький бонус — для опалення можна використовувати вугілля дрібної фракції та деревну тріску.


Довжина трубопроводу опалення — 680 м (а це більше, ніж пів кілометра!), 14 радіаторів опалення, окреме котельне приміщення.Реалізація

Опалення торговельної зали здійснюється за допомогою водяного тепловентилятору Протон EC45. Виробник український, а якість європейська. Витрати повітря тепловентилятору — до 4200 куб.м./год дозволяють досягати приросту температури на 390С. Дальність струменю повітря — 24 м по горизонталі та 10 м по вертикалі. Живиться від звичайної розетки та має двигун потужністю 220 кВт.Для опалення офісних кабінетів використовуються звичайні водяні радіатори.Для підтримання мікроклімату в приміщенні ми запроектували теплову завісу на дверях. Вхідні двері розсувні на фотоелементах.

Котел Roda RK3G/S 100 кВт знаходиться в окремому котельному приміщенні.А арматурна розв’язка винесена з котельного приміщення в складський зал.  Опалення

Потребуєте більше інформації?

Спитайте нас. Ми це любимо.